Голова НБУ під час візиту до США підтвердив намір виконувати умови МВФ

Голова НБУ під час візиту до США підтвердив намір виконувати умови МВФ

  • Категорія: Новини
  • Перегляди: 1231
Ratings
(0)

Національний банк України завершив низку конструктивних зустрічей на високому рівні з Міжнародним валютним фондом (МВФ) у Вашингтоні. Для голови НБУ Кирила Шевченка це був перший візит до МВФ з моменту вступу на цю посаду в липні 2020 року.

Під час зустрічей Кирило Шевченко підтвердив прагнення НБУ залишатися незалежним і продовжувати реалізацію програми реформ та умов, установлених МВФ, щодо поточного фінансування для України. Зустрічі дали можливість обговорити економічні наслідки COVID-19, монетарну політику і прогрес України у втіленні програми фінансових і антикорупційних реформ.

Голова НБУ зустрівся з високопосадовцями МВФ, включно з керівницею місії МВФ в Україні Іванною Владковою Голлар, виконавчим директором Полом Гілберсом і директором Європейського департаменту МВФ Альфредом Каммером.

Кирило Шевченко, зокрема, відзначив: "МВФ – надзвичайно важливий партнер України. Двосторонні засідання, проведені під час робочого візиту до Вашингтона, сприяли зміцненню наших тривалих позитивних відносин. НБУ як центральний банк прагне підтримувати свою незалежність і здійснювати реформи, визначені в умовах МВФ. Ми продовжуватимемо проводити послідовну монетарну політику, спираючись на значний успіх, якого ми досягли в реформуванні банківського сектору країни. Ми цінуємо нашу постійну тісну співпрацю з МВФ, яка свідчить про те, що і НБУ, і сама Україна рухаються в правильному напрямі. Ми сподіваємося на збереження довготривалих конструктивних відносин найближчими роками".

У червні 2020 року Рада директорів МВФ ухвалила нову програму співпраці з Україною – так звану угоду Stand-By на суму близько 5 мільярдів доларів США тривалістю 18 місяців. Ці кошти допоможуть країні впоратися з економічними викликами, спричиненими пандемією COVID-19, і розв'язати питання платіжного балансу та бюджетного фінансування. Виплата другого траншу позики залежить від подальшого впровадження програми реформ Національним банком України.

У вашингтонських зустрічах із Кирилом Шевченком також взяли участь високопосадовці Світового банку (Кун Давідсе, виконавчий директор Світового банку, Аруп Банерджі, регіональний директор Світового банку у справах країн Східної Європи (Білорусь, Молдова та Україна), Анна Б’єрде, віцепрезидент Світового банку у справах регіону Європи та Центральної Азії, Стефані фон Фрідебург, тимчасова керуюча директорка та виконавчий віцепрезидент Міжнародної фінансової корпорації).

Надрукувати  E-mail

Читайте також: